مسابقات مدل سازی سرمایه گذاری Two Sigmaسایت کَگل، پلتفرمی برای آنالیزهای آماری و مسابقات آنالیزی است که از سال ۲۰۱۰ تاسیس شده و به صورت Crowdsource به فعالیت خود ادامه می‌دهد. به بهانه‌ی مسابقات مدل‌سازی سرمایه گذاری Two Sigma می‌خواهیم نگاهی به تعاریف این مسابقه داشته باشیم. احتمالا قسمت‌های بعدی این نوشته، با توضیحاتی بر کدنویسی، نحوه ارزیابی، جایزه و زمان بندی ادامه پیدا می‌کند.

چگونه می‌توانیم رخدادهای اقتصادی را پیشبینی کنیم؟ تا مدت‌ها این اتفاقات را غیرقابل پیش‌بینی می‌دانستند. اما با توسعه‌ی ابزار و تکنولوژی بار دیگر می‌توانیم به این گزاره شک کنیم. شرکت Two Sigma از کمپانی‌های پیشرو ایست که طی ۱۵ سال گذشته، در استفاده از علوم کامپیوتر در پیش‌بینی‌های اقتصادی، سرآمد بوده است.

مسابقات کدنویسی چیست؟

به اولین مسابقه کدنویسی کگل خوش آمدید. تا قبل از این در تمامی مسابقات برگزار شده در سایت کگل، کافی بود تا شما نتیجه‌ی نهایی کدهای خود را آپلود کنید اما در این مسابقه، کدهای شما مستقیما توسط کرنل‌ها ثبت می‌گردد و محاسبات در کامپیوتر مرکزی انجام و نتایج آن به شما اعلام می‌گردد. تمامی کرنل‌های در حالت پیشفرض به صورت خصوصی زخیره می‌گردند. شما می‌توانید مدل خود را بر روی داده‌های یادگیری بسازید و زمانی که کد خود را ثبت کردید، مدل شما با استفاده از داده‌های تست ارزیابی می‌شوند و امتیاز شما محاسبه می‌شود و شما در جدول رده‌بندی مسابقات قرار می‌گیرید.

چه کسی مالک کد من است؟

البته که شما هستید. با این که شما در حال ثبت کدهای خود هستید، به مانند رقابت‌های قبلی، مالکیت فکری ایده‌های شما، در اختیار خودتان است. برندگان مسابقه، این امکان را دارند تا امتیاز غیراختصاصی استفاده از ایده‌ی خود را در ازای جایزه‌ای اعطا کنند.

چگونه شروع کنم؟

  1. سری به صفحه‌ی داده‌ها بزنید تا با نحوه‌ی ارزیابی و اطلاعات در دسترس آشنا شوید. ضمنا می‌توانید داده‌های مسابقه را دانلود کنید تا به صورت داخلی مدل‌سازی خود را پیاده نمایید.
  2. آموزش‌های قدم به قدم ثبت کدهای خود را می‌توانید از اینجا پیدا کنید.
  3. می‌توانین تحلیل‌های اولیه خود را به صورت عمومی منتشر کنید تا از نظرات و راهنمایی‌های دیگران در کامیونیتی بهره‌مند شود.
  4. امتیاز خود را بهبود ببخشید

نکته: شرکت در مسابقات هزینه‌ای برای افراد ندارد.

پاسخی بگذارید